تنظیمات منوی Wizard در دستگاه XVR نسخه 4.0

تنظیمات منوی Wizard در دستگاه XVR نسخه 4.0

راهنمای آموزشی

شرح

در این مقاله آموزشی نحوه راه اندازی و تنظیم منوی Wizard  که با روشن شدن دستگاه ضبط به نمایش در می آید، شرح داده شده است.


دستور العمل مرحله به مرحله

1. زمانی که شما برای اولین بار دستگاه ضبط را روشن می کنید با تنظیمات منطقه روبرو می شوید. در قسمت Location منطقه مورد نظر را انتخاب نمایید و سپس بروی دکمه Next کلیک نمایید.

لوکیشن و زبان

2. در این بخش تنظیم زمان مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

تنظیم زمان

3. در اینجا باید رمز عبور مورد نظر خودتان را در اینجا برای حساب کاربری admin وارد نمایید. در قسمت Prompt Question می توانید با وارد کردن یک کلمه خاص در صورت فراموش کردن رمز عبور براحتی این مشکل را برطرف نمایید.

تعیین رمز عبور و ریکاوری رمز

4. در مرحله بعد از تنظیمات رمز عبور می توانید یک الگو در صورت نیاز (اختیاری) برای فراموشی رمز عبور تعیین نمایید.

تعیین الگو

5. در مرحله سوم از بخش Password می توانید یک ادرس ایمیل تنظیم نمایید تا در صورت فراموشی رمز عبور، در قسمت بازیابی رمز عبور و وارد کردن همان ادرس ایمیل از قبل تنظیم شده، رمز عبور جدیدی را برای دستگاه دریافت نمایید. برای بالا بردن ضریب امنیت در بخش بازیابی رمز عبور می توانید بخش سوالهای امنیتی را فعال نمایید.

بازیابی رمزعبور با ایمیل

6. در این مرحله می توانید بروزرسانی دستگاه را فعال/غیر فعال نمایید.

خاموش/روشن بروزرسانی دستگاه

7. با رد کردن مراحل تنظیم رمز عبور و عملیات بازیابی وارد مرحله تنظیمات مشخصات اصلی دستگاه نظیر نام دستگاه، زبان دستگاه، استاندارد تصویر و ... می شویم.

تنظیمات جنرال دستگاه

8. در بخش تنظیم ساعت و تاریخ می توانید زمان دستگاه را تنظیم نمایید. در بخش DST می توانید Daylight Saving را فعال نمایید تا در مناطقی که ساعت در نیمه اول و دوم سال متفاوت است مشکلی در این رابطه نباشد.

تنظیمات دقیقتر تاریخ و ساعت

9. در تنظیمات بخش شبکه به صورت پیش فرض IP دستگاه ضبط به صورت یک عدد ثابت 192.168.1.108 تنظیم شده است که در صورت اطلاع از Gateway شبکه می توانید با عدم تطابق با این ادرس IP مجدداً تنظیمات جدید را اعمال نمایید. با عدم اطلاع از تنظیمات شبکه خود می توانید با فعال کردن DHCP این تنظیمات را به حالت اتوماتیک درآورید.

ip و تنظیم شبکه

10. در صورت اتصال صحیح دستگاه ضبط به مودم شبکه در قسمت Status وضعیت Online/Offline نمایش داده می شود که با فعال کردن گزینه Enable می توانید با اسکن سریال دستگاه که به صورت QR Code در تصویر نمایش داده شده است با استفاده از برنامه های انتقال تصویر gDMSS/iDMSS و Smart PSS ارتباط P2P را فعال نمایید.

فعال کردن p2p

11. در این قسمت که مربوط به تنظیمات تصویر دوربین می باشد می توانید هر دوربین را به صورت جداگانه تنظیم نمایید. این تنظیمات شامل نوع استریم دوربین، فشرده سازی، رزولوشن، فریم تصویر می باشد.

استریم، مگاپیکسل، بیت ریت، نرخ فریم تصویر

12. در بخش Snapshot که مربوط به عکسبرداری از ویدئو می باشد می توانید کیفیت تصویر Snapshot را تعیین نمایید.

عکسبرداری یا snapshot

13. در صورت پر شدن هارد دیسک دستگاه ضبط می توانید در این قسمت تعیین نمایید که دستگاه به چه صورت عمل نماید.

تعیین نحوه ضبط هارد دیسک

14. در قسمت Record زمانبندی ضبط به صورت تعیین خط سبز رنگ در حالت 24 ساعته در 7 روز هفته، خط زرد برای تشخیص حرکت در تصویر (Motion Detect)، خط قرمز در صورت فعال شدن هشدار (Alarm)، خط نارنجی ترکیب Motion Detect + Alarm، خط آبی در صورت فعال شدن قابلیت های هوشمند (Intelligent)، خط بنفش در صورت فعال شدن بخش POS قابل تنظیم می باشد.

زمان بندی ضبط

15. در بخش آخر، منوی Snapshot همانند تنظیمات خطوط رنگی صفحه Record می باشد که در صورت بروز هر گونه وضعیت در تصویر عملیات عکس برداری از آن لحظه انجام می شود.

زمان بندی عکسبرداری

16. پس از اتمام تنظیمات بالا پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن تنظیمات نشان داده می شود.

پایان تنظیمات

هیچ فایلی در این قسمت ثبت نشده است